Bobkový list vám doporučuje dovolenou na Šumavě

Bobkový list vám doporučuje dovolenou na Šumavě. Asi každý ví , kde je pohoří Šumava a jak je krásné. Náš cestovatel Jan Mapa se tam na víkend vydal. Více už poví Honza :

 

Víkend na Šumavě 

V sobotu 18.dubna ráno jsem vyrazil i se svou rodinou na Šumavu. Řídila samozřejmě manželka (nic neobvyklého). Na Šumavu jsme dorazili tak v jednu hodinu odpoledne do penzionu jménem st. leonhard na západě Šumavy. Vybalili jsme kufry a hned jsme se vydali na procházku. Krajina okolo penzionu je překrásná. Je tam taky plno stezek a jsou tam vysoké hory. Ta stezka po které jsme šli byla k nějaký medvědí kapli a všude tam byly značky a poučné mapy. Jinak to byla překrásná stezka. Došli jsme až do cíle. Do medvědí kaple. Tam prý přepadl medvěd jednoho pána a ten ho holýma rukama zabil a nechal tady vybudovat kapli. Medvědi však na Šumavě dávno nejsou. Lidé je pronásledovali a nakonec v 19. století vyhubili. Děti jinak jeli na koloběžkách (mám kluka a holku) a my jsme šli pěšky (já mám moc rád chození pěšky). Potom jsme přišli do penzionu. Penzion st. leonhard vypadá nějak takhle.

 

full_soubor_P1050202-1

 

Tento penzion je zaměřený hlavně na koně a mají tam i stáj a pastviny. Taky tam je dětský hřiště. Jinak večeře byla výborná. Dal jsem si špíz z hranolky a děti si daly palačinky. Mají tam i rybičky , hernu a hezké pokoje. Ty pokoje mají i balkon. Nedaleko penzionu je i rybník. Druhý dne jsme se tam šli podívat. Na vodě jsou ještě žabince , ale už se připravuje na léto a na koupání. V penzionu nebylo moc lidí , protože nebyla hlavní sezona. Ta je vždycky v létě a v zimě. Potom jsme se šli projít a děti si hrály na hřišti. Potom jsme začali balit a připravovat k odjezdu. Cesta trvá přibližně dvě a půl hodiny (my jsme zrovna chytili zácpu na silnici takže jsme se vrátili ve tři hodiny odpoledne. Mě se výlet na Šumavu moc líbil a doporučuji tam jet v létě.