Hokejová Tipsport extraliga zná svého vítěze

Hokejová Tipsport extraliga zná svého vítěze. Tím vítězem je malinké město na severu Čech jménem Litvínov (hokejový klub se jmenuje HC Verva Litvínov). Litvínov se dostal do play-of a do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále se utkal s Pardubicemi a porazil je. napřed si však musíme vysvětlit (pro ty z vás co to nevědí) co to je to play-of :

 

Co je Play-of 

V extralize bylo vybráno 6 nejlepších  týmů , aby hráli proti sobě play-of. Vždycky když jeden tým vyhraje proti tomu druhému 4 zápasy , postupuje a ten druhý z play-of vypadává. Je napřed čtvrtfinále kde hraje 6 týmů. Potom je semifinále kde hrají 4 týmy proti sobě a potom je finále a to už proti sobě hrají dva týmy.

 

No a Litvínov vyřadil ve čtvrtfinále Pardubice a v semifinále Kometu Brno. Postoupil tedy do finále. Jeho soupeř byl Třinec (celým jménem HC Oceláři Třinec). Třinec je  město na severu Moravy. Oceláři proto , že v Třinci jsou známé železárny. Třinec porazil ve čtvrtfinále Mladou Boleslav a v semifinále Spartu Praha. A tak se utkaly tyto dva týmy ve finále. Začátek Litvínov zvládl parádně. Ještě si řekneme brankáře obou týmů. V brance Litvínova byl Pavel Francouz. Pavel Francouz byl jeden z nejlepších brankářů extraligy. V brance Třince byl napřed ne o moc horší Šimon hrubec , ale po dvou prohraných zápasech tam místo něho dali Slováka Petera Hamerlíka. Hamerlík podle mě chytal výborně. Litvínov tedy vyhrál dva zápasy za sebou. Stav série byl tehdy 2 : 0 pro Litvínov. Třinec se zmohl a vyhrál jeden zápas těsně 1 : 0. Stav série tedy byl 2 : 1. Potom však Litvínov vyhrál další zápas a udělal si dva mečboly. V dalším zápase to bylo Hodně napínavý více nám už řekne komentátorka sportu bobkového listu Anna Mikrofonová :

 

V první třetině vstřelil do prázdné branky Petera Hamerlíka gol obránce.

Tento náskok si Litvínov udržel i druhou třetinu , kde trefil tyčku.

36 sekund před koncem zápasu (kdyby Litvínov tento zápas vyhrál , vyhrál by celou hokejovou extraligu) se náhle stala chyba a jeden útočník krásně bekhendem vstřelil gol do branky. Francouz se za tou střelou jen ohlédl.

Zápas dospěl do prodloužení.

V prodloužení ještě dorážel jeden Litvínovský hráč a Hamrlíkovi vypadl puk z náručí a zastavil se na čáře. Rozhodčí však gol neuznali.

Zápas dospěl do samostatných nájezdů a v nich vyhrál Třinec a vyhrál 2 : 1.

 

Stav série byl tedy 3 : 2. V Litvínově se hrál další zápas. Tam Litvínov prohrál s Třincem 6 : 3 a stav série byl vyrovnaný. No a pak přišel ten napínavý zápas v Třinci. Anna Mikrofonová nám o něm řekne více :

 

V první třetině byl Litvínov pod velkým tlakem Třince. Erik Hrňa z Třince trefil tyčku.

Potom však po krásné spolupráci  Litvínova vstřelili gol.

Bylo to napínavé , ale Frncouz se nedal prostřelit.

Na konci zápasu Třinec odvolal brankáře.

Po krásné přihrávce Viktora Hubla se trefil jeden hráč z Litvínova.

Litvínov tedy vyhrál zápas 2 : 0 a vyhrál Masarykův pohár.

Po 56 letech vyhrál Litvínov konečně pohár.

Doma potom slavili.

Litvínov vyhrál i díky skvělému brankaři Pavlu Francouzovi.

 

https://youtu.be/QYTmJVia0S8