Horatio Nelson – dospělost

V minulém článku jsme si něco řekli o dětství Horatia Nelsona (pokud jste to nečetli tak vám doporučuji napřed se kouknout na to a pak na tenhle článek).

Nelsona tedy povýšili na poručíka roku 1777 (hezké číslo) a hned se zase vydal na lodě. Tentokrát však sloužil při bitvách. Zrovna jel spolu s kapitány dobýt jednu Španělskou základnu v Jižní Americe. Mise však neuspěla , protože :

 

Čluny pořád najížděly na mělčinu.

Vojáky kousali komáři , pijavky a jedovatí hadi.

Když konečně k hradu dojeli , doporučoval Horatio rychlý frontální útok , velící důstojník však nesouhlasil.

Vojáci , které vyslali , aby dobyli kopec za hradem , se nemohli prosekat hustou džunglí.

Na zpáteční cestě zaútočil na jednoho vojáka jaguár.

Horatio pomáhal s přípravou děl k ostřelování hradu – jenže došlo střelivo.

Z pobřeží poslali posily …. ty však přišli o většinu zásob poté , co se jim převrátil člun.

Vojáky začaly kosit úplavice ( nemoc po které máte strašné průjmy a je smrtelná) a malárie (nemoc , kterou přenáší komár a je smrtelná)  ……. a když už si všichni mysleli že nic horšího se nemůže stát , začalo pršet.

 

Horatio sám onemocněl horečkou a tak se vrátil domů.  Po několika dnech však měl plout na Jamajku. Na  Jamajce si taky našel svou první manželku Fanny Nisbetovou , která bydlela ještě se svým synem v jednom hezkém a luxusním domku. Horatio se do ní zamiloval a ona do něho taky. A tak se vzali. Horatio však chtěl zpátky do Anglie a proto si vzal Fanny sebou. tam si však našli jeden barák v Londýně v jedné smradlavé uličce. Potom však měl hned odplout do Neapole (Neapol je město v Itálii) kde vládl král Ferdinand a královna Marie Karolína. Horatia tam poslali  proto , aby tam hlídal. Francouzi totiž s vůdcem Napoleonem Bonaparte se chystali na invazi do Itálie a hlavně do Neapole. Tam se horatio seznámil s Emmou Hamiltonovou manželkou jednoho sběratele vaz.  Roku 1778 mu však zemřel jeho strýc Maurice. Jednou při obléhávání ostrova Korsika (která už se proti Francouzům vzbouřila). mu však při střílení z děla mu však do oka nešťastně vlétla tříska. Oko si musel obvázat , ale už nikdy nevidělo. Tak přišel o oko. Napsal to Fanny domů do Londýna. Ta místo toho aby ho chválila , že vyhrál tu bitvu tak mu psala dopisy jako :

 

Tuhle zimu opět prožiji v hrozné nízkosti.

Co všechno jsem v duši nevytrpěla během té minulé !

 

Když však Pluli Angličané spolu s Horatiem , přihodilo se jim něco nekalého. Cestou potkali Španělské lodi (Španělé bojovali proti Angličanům). Španělé však měli velké lodi a byla to hodně těžká bitva. Horatio to však zvládl parádně. Zajal hned dvě lodě a získal povýšení.