Hadi

Když se řekne slovo had tak si člověk představí plaza s pořádným jedem. Je to docela pravda. Hadi jsou skutečně nebezpečný. Člověk však není pro ně přirozená potrava. Jedem se hadi proti člověku brání. Používají ho k lovu. Tady máte 2 skupiny hadů :

 

Skupiny hadů

1. Škrtiči

Svou oběť uškrtí tak že se kolem ní ovíjí a škrtí ji. Na Škrtiče tu však mám experta na hady Adama (Z bezpečnostních důvodu neřeknu příjmení) který nám to všechno vysvětlí.

Pane Adame jaký je nejdelší škrtič ?

Tak určitě to je Krajta mřížkovaná která dosahuje 9,75 metrů. Hned za Krajtou je Anakonda se svými 9 metry. Někteří lidé však viděli i 20 metrů dlouhé hady.

Jakého ještě znáte škrtiče?

Tak třeba Hroznýš královský nebo Krajta královská.

Jaký had je nejkratší ?

Tak určitě Leptotyphlops bilineata který je dlouhý 10 centimetrů a vyskytuje se na ostrově sv. Lucie, Martiniku a Barbadosu. Připomíná spíš žížalu než hada.

 

2.Hadi s jedem

Hadi s jedem zabíjejí oběť tak že se do ní zakousnou a vstříknou do ní jed. Na další podrobnosti se zeptám našeho experta na hady Adama.

Jaký je nejdelší had s jedem?

Tak určitě Kobra královská která má od 2,5 metrů do 4 metrů.

Jaký je nejjedovatější had ?

Tak určitě třeba Taipan velký v Austrálii nebo Mořští hadi (nejznámější a nejjedovatější mořský had je Vodnář kobří).

Jaký je nejrychlejší had ?

Tak určitě mamba černá v Africe která je hodně nebezpečná.

Děkuji za rozhovor

Já taky děkuji za pozvání.

 

Z hady si taky moc nezahrávejte. V České republice máme sice jenom dva druhy hadů. Užovku a Zmiji. Jedovatá je stejně jenom Zmije. Užovka vás může tak kousnout. Jestli máte nebo nemáte rádi hady tak mi to pište do komentářů.