Bobkový list vám doporučuje na dovolenou Ski areál Kronplatz

Chcete někam na dovolenou na hory si zalyžovat (a odpočinout si od školy) ? Tak to je pro vás Ski areál Kronplatz v Itálii to pravé. Tento Ski areál je hodně známý a navštěvují ho lidé z celé Evropy. Více přenechám našemu cestovateli Honzovi Mapě. Takže Jendo ,jak se ti tam lyžovalo ?

 

Cestovatel Jan Mapa na řekne všechny potřebné informace o tomto místě 

Ahoj všichni. Jmenuji se Jan Mapa a jsem cestovatel už od dětství (když mi byli 4 roky tak jsem už přespával sám v džungli). I když mi lyžování moc nejde ,přesto jsem zajel v zimě na hory. Navštívil jsem Ski areál Kronplatz v Itálii. Když jsme přijeli tak parkoviště ještě nebylo tak plné. Koupili jsme si skipasy. Cena na pět dní stojí asi tak 192 euro pro dospělé. Pro juniory to stojí 135 eur a pro seniory to stojí 173 eur. Je to docela drahé ,ale lyžuje se tam parádně. Potom jsem si půjčil lyže. Jsou dvě půjčovny. Jedna je nahoře a jedna zase dole. Já jsem si půjčoval v té dole. Potom nás vyvezla nahoru lanovka. Jsou tři lanovky nahoru na kopec. Jedna se spouští když je veliký nával lyžařů. Nahoře je restaurace. Vaří v ní docela dobré jídlo ,ale dělají to strašně veliký. Lyžuje se tam parádně. Jsou tam 4 druhy sjezdovek :

 

1. Zelená 

Tato sjezdovka je určena hlavně pro školky a pro ty malé děti. Je tam skoro rovinka. Na Kronplatzu je výhoda že je tam plno školek pro malé lyžaře (já by jsem se měl tam taky přihlásit).

2. Modrá 

Ta už je prudší ,ale krásně se na ní zkouší oblouky.

3. Červená 

Ta už je pro hodně zkušené lyžaře. Taky už je pěkně prudká.

4. Černá 

Tato sjezdovka je nejprudší a taky nejnebezpečnější. Na ní jezdí jenom opravdový mistři.

 

Ráno se tam lyžuje parádně. Sníh není nahrnutý. I ti lidé co se starají o ty lanovky jsou hodně příjemní. Vždycky když má někdo problémy s nasazením do lanovky tak mu buď pomůžou ,nebo když se něco stane tak zastaví lanovku a pomůžou té osobě se zvednout. Takhle bezvadný je to až do 11. hodin dopoledne. V tu dobu jdu zrovna na oběd. Potom už je tam sníh nahrnutý a už to není ono. Nejvyšší čas jet domů. Poblíž toho Ski areálu je plno hotelů a apartmánů. Já to moc doporučuji.

 

 

 

 

Pokud jste byli na Kronplatzu a líbilo se vám tam tak mi to pište do komentářů.