Bobkový list vám doporučuje výlet do Zoo Praha

Zoo Praha je jedna z nejlepších zoo v Evropě a náš cestovatel Jan Mapa to může dokázat. Vydal se tam v sobotu 2.5. s rodinou. Více už poví Honza :

 

Zoo Praha 

Do Zoo Praha jsem se vydal ráno v 10 : 00. Na Dálnici však zase byly zácpy (nic neobvyklého). Do zoo jsem dorazil v 10 : 30 a nebyl jsem první. Koupili jsme si vstupenku a koupili jsme si i plánek zoo (byl jsem tam poprvé). Takhle nějak plánek zoo asi vypadá.

 

MAPA_ENG 2013V02_vyrazeni.indd

Do pražské zoo vedou dva vchody. Jeden je nahoře a druhý je dole. Zoo Praha je také rozdělena na dvě části. Jedna je nahoře a druhá dole. Nahoře jsou většinou takové pláně a různá zvířata , co žijí v Africe. Dole jsou různí ptáci a terárium a kočkovité šelmy. Vstupné do zoo stojí na dospělého člověka je 200 Kč. Na Děti od 3 do 15 let 150 Kč a pro studenty také 150 Kč a rodinné vstupné (dva rodiče a dvě děti) je 700 Kč. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Můžete si koupit i permanentku na celý 365 dní a ta permanentka vás vyjde na 1800 Kč. Já jsem tedy zaparkoval nahoře a koupil jsem rodinné vstupné. Děti jsem zatím s manželkou zahnal na hřiště a konečně jsem byl sám. Nebudu vám říkat , co přesně jsem vyděl , ale můžu vám říci , že tato zoo od roku 2012 vypustila do volné přírody 15 koní Převalského , kteří už ve volné přírodě prakticky vyhynuli. Potom je i nahoře taková rozhledna na kterou můžete vylézt (POZOR , schody jsou strmé) a kouknout se na celou Prahu. Zoo Praha se nachází na dohled fotbalového stadionu Pražské Dukly a u parku jménem Stromovka. Dolů potom můžete jet lanovkou , nebo to hezky sejít pěšky. Já nejsem z cukru a šel jsem dolů pěšky. Když jdete dolů , jsou tam Gočárovy domy a je tam i restaurace. Potom je tam i cesta do minulosti. Hodně tam jsou obchody se suvenýry a s jídlem takže se nebojte , že budete mít hlad. Dole je potom pavilon kočkovitých šelem a terárium. Také tam jsou takzvané Mokřany , kde si můžete prohlédnout ptáky. Zrovna tam mají jeden ohrožený druh ptáka jménem Člunozobec , který je velice ohrožený. Je tam i hodně hřišť a pavilon Gaviálů. Je tam i terárium s hady a ještěrkami a na závěr dětská zoo. Moc se mi tam líbilo a jsem rád , že mám tak hezkou zoo blízko. Zoo Praha si také prošla nějakýma povodněmi , ale už se z toho zotavila.

1085113_zoo