Knihovna Bobkového listu vám doporučuje knihu Tajuplný ostrov

jméno knihy : Tajuplný ostrov

spisovatel : spisovatel originálu je Jules Verne. Tuto knihu však převyprávěl do srozumitelnější podoby Ondřej Neff.

ilustrátor : Zdeněk Burián (Ilustrátor i slavných Lovců mamutů od Eduarda Štorcha)

 

Kniha sama o sobě : Kniha Tajuplný ostrov je o tom , že v Americe v 19. století zuřila válka. 5 válečných zajatců se svým psem Topem  se rozhodlo sestavit balon a odletět ze zajetí. Byli to : inženýr Cyrus Smith , vydavatel New Yorských novin Gedeon Spilett , námořník Pencroff se svým synem Harbertem a sluha Cyruse Smitha Nab. Ve chvíli kdy vylétli , zasáhla je bouře a strhla balon až na neznámí ostrov , který později pojmenovali podle Amerického prezidenta Abrahama Lincolna Lincolnův ostrov. Takhle nějak Lincolnův ostrov vypadá :

to

 

Trosečníci si začnou říkat kolonisté a zabydlí se v žulovém domu v podzemí. Je to vlastně taková jeskyně , kterou vyhloubili při prozkoumávání takzvaného Grantova jezera. Na ostrově si potom udělají pole , farmu , vylepší si svůj žulový dům (žula je když tak hornina,  kdyby někdo nevěděl , ale já si myslím , že to víte) a postaví si loď. Na ostrově je však plno tajemství. Největší tajemství však je : jsou na ostrově  opravdu sami ? Několik důkazů dokazuje že ne. Proč tedy při jídle masa se zakousne Pencroff do masa a zub mu zlomí olověná kulka v mase ? Proč najdou na pobřeží takovou bednu ve které jsou různé nástroje a přístroje ? Rozluštění těchto otázek nakonec kolonisté najdou na konci knihy. Jednou také najdou láhev ve které je  papír a na papíru je napsáno : Trosečník Ostrov Tabor. Kolonisté nasednou do své lodi a plují na ostrov Tabor. na Taboře najdou zničený dům , prasata , kozy , krávy a pole. Žádného člověka však nenašli. Potom však pošlou Harberta na pole nasbírat nějakou zeleninu a Harberta přepadne nějaký divoch a málem ho zabije. Harbert však začal křičet a přiběhl Pencroff a Spilett a zadrží toho divocha. Ten divoch má zuby jako nějaká šelma a je porostlí chlupy , ale má lidské oči. Přivezou ho na Lincolnův ostrov a vyléčí ho a on jim uteče. Potom se však vrátí. Můžete si ji přečíst a zjistíte více.

 

pro koho je tato kniha : pro děti , co milují dobrodružství

od jakého roku je tato kniha : od  9. do 14. let

Kolik hvězdiček dává bobkový list této knize (maximum je 5 hvězdiček) : Bobkový list dává této knize 5 hvězdiček. Moc se mi líbila. HPE2f58e1_Tajupln_ostrov