Bobkový list vám doporučuje Podivuhodné cesty Julese Verna

včera 4 . dubna dostal náš cestovatel Jan Mapa lístky do Národního divadla na představení Podivuhodné cesty Julese Verna. Napřed by jsme si však měli říct kdo byl Jules Verne ( celým jménem Jules Gabriel Verne).

 

Jules Verne ( narození : 8. února 1828 ve Francii  , smrt : 24. března 1905 ve Francii) 

Jules Verne ( čti Žil Vern) se narodil roku 1828 na jednom ostrově ve Francii. Určitě všichni ho znají jako senzačního spisovatele různých románů. Tady máte seznam knih , které napsal (samozřejmě jich napsal mnohem více , ale tyhle jsou hodně oblíbené) :

 

20 000 mil po mořem

Cesta kolem světa za 80 dní

cesta do středu země

Tajuplný ostrov

Tajemný hrad v Karpatech

Dva roky prázdnin

 

Toto byly asi nejznámější knihy , které Jules Verne napsal a hodně je četli vaši rodiče. Jules by určitě napsal i více knížek , ale zemřel 24. března 1905 ve Francii. Bylo mu 77 let.

 

No a proto bylo vymyšleno takové představení v Národním divadle. Více už řekne Honza Mapa :

 

Podivuhodné cesty Julese Verna 

Představení mělo začít v 5 : 00 odpoledne. Tento čas mi krásně vyhovuje. Přijel jsem však o hodinu dříve a tak jsem se ještě toulal po Praze ( to víte , já jsem se narodil v Českých Budějovicích a moc Prahu neznám). Potom jsem se ještě zúčastnil čokoládového festivalu v nedalekém nákupním centru. Potom jsem si dal zmrzlinu a šel jsem pomalu k Národnímu divadlu. Zmrzlinu jsem cestou stačil dolízat. Šel jsem tedy do divadla a tam mě přivítal kámoš , který pracuje v divadle. V pět hodin představení začalo. Neřeknu vám  o čem to bylo , protože byste to věděli , ale můžu vám ukázat video na to představení. Mluví se tam , někdy i tančí a odehrává se to na nové scéně v Národním divadle. O přestávce tam když tak prodávají trička s obrázky Podivuhodné cesty Julese Verna a taky připínáčky s obrázky Podivuhodných cest Julese Verna. Moc se mi to líbilo. představení trvá dvě hodiny. Když už byl konec , šel jsem k autu a odjel domů  (zase do Českých Budějovic. Byla to pěkná dálka). Moc to představení doporučuji a více se můžete kouknout na internet.