Horatio Nelson – těžké časy

Horatio zatím žil v Neapoli. Domů však Fanny psal hodně dopisů. Dopisy zněly nějak takto :

 

Doufám , že jednoho dne budu mít to potěšení představit ti lady Hamiltonovou. Je to jediná z nejlepších žen na světě. Má šlechetnou duši. Dělá svému pohlaví čest ……………… a další věci kolem lady Hamiltonové.

 

Fanny z toho moc šťastná nebyla (to se jí nedivím) a její syn také ne. Horatio však z Emmou žil dál a dál až kolem nich začali kolovat drby o tom že jsou do sebe zamilovaní. Scházeli se tajně v parku každou noc. Panu Williamovi Hamiltonovi (manželovi Emmy) to bylo tak nějak jedno. Víc se radši zajímal o své staré vázy. Francouzi si to však zatím nenechali líbit a hned vpadli do Itálie. Napřed dobyli Řím. Potom však táhli k Neapoli , kde sídlil král a královna (král Ferdinand a královna Marie Karolína). Královna Marie hned přikázala svému Ferdinandovi , aby jel Řím vysvobodit. Ten byl ale veliký srab a radši se věnoval chytáním a prodáváním ryb. Manželku však poslechl. nebyl to však dobrý vojevůdce , proto si pozval Rakouského vojevůdce a přikázal mu , aby jel dobýt zpět Řím a byl úspěšný. Hned to jel oznámit králi. Zatím však Francouzi Řím vybojovali zpět a postupocvali dál a dál k Neapoli. Když už šlo do tuhého , rozhodl se Ferdinand utéct. Ještě před útěkem si toho však všimli a řekli mu :

 

Neodpovídej nám , že jsi zbabělec.

 

Ferda byl však srab , proto se rozhodl utéct do města Palerma. vzal sebou královskou rodinu , Horatia , Emmu a sira Williama Hamiltona. Vypluli tedy večer z přístavu lodí. Cesta však nebyla klidná , protože :

 

Princ Kartel Abert , nejmladší dítě královny , dostal křeče.

Sir William se schoval ve své kajutě s dvěma nabitými pistolemi a říkal „Utopit se nehodlám.Jakmile se loď začne potápět , zastřelím se.“

 

Nakonec tedy na druhý svátek vánoční dojeli do Palerma. Zatím Neapol oblehli Francouzi. Horatiovi však čas v Neapoli ubíhal a brzy měl jet domů. Vzal sebou domů Lady Hamiltonovou. Doma ho hned vítali jako vítěze. Potom když však přijel domů s lady Hamiltonovou , Fanny z tho moc nadšená nebyla. Nedávno potom se na Horatia rozzlobila a rozvedla se s ním. Kolem Horatia se zase začali šířit drby a další pitomosti a Horatio , který se ještě nedávno považoval jako vítěz tak se hned považoval jako zbabělec. I lady Hamiltonovou neměli moc rádi říkali , že je :

Je nestoudná , drzá , hrubá , domýšlivá a marnivá.

Pije nezvykle moc šampaňského.

Je to nejtlustší žena , jakou jsem kdy spatřil.

 

To asi nevěděli že Emma čeká s Horatiem dítě , proto byla tak tlustá. Dříve však když měl muž dítě s ženou s kterou se ještě nebral , tak to bylo hodně blbý. Potom mu však dali další rozkaz , aby už konečně šel plout na lodě. Horatio tedy musel , ale s Emmou si psal dopisy. Když byl Horatio na lodi , dostal jeden dopis o tom že se jim 5. února roku 1801 narodila holčička. Rozhodli se tedy  , že by se jmenovala Horatia. Přijel do Londýna a hned jel se kouknout Na Horatii. Říkal , že :

 

Hezčí dítě ještě žádní dva lidé nezplodili.

 

Horatio se však dlouho , že je otcem neradoval. Dostal rozkaz , aby jel do Dánska a dobyl Kodaň (hlavní město Dánska). Horatio tedy jel a hned zavelel k útoku a tak začala další velká bitva

 

Bitva u Kodaně

Nebylo to lehké se tam dostat. Z pevniny na Horatia stříleli děla. Několik lodí uvázlo i na mělčině ( bohužel , všechny byly Britské), Horatio tedy zavelel zaútočit na vlajkovou loď flotily jako u bitvy u Nilu ( o bitvě u Nilu si můžete přečíst v článku Horatio Nelson – bez paže). Dánové se však nedali a stříleli na Britské lodě ( co jiného by dělali). Nakonec Horatio zničil nějaké Dánské lodě a dosáhl tak dalšího vítězství. některé Dánské lodě i zajal. V Anglii si zase získal oblibu.