Hororový speciál Bobkového listu – Zánik Djatlovovi výpravy

upozornění : Toto už ale vážně není pro bábovky. Této tragédie s ještě nevyřešenou záhadou se bojí i dospělí.

 

Píše se únor roku 1959 v Rusku se turistická výprava chystá jít do temných hor Uralu (Ural je jedno Ruské pohoří)Výprava čítala 9 členů. 8 mužů a jedna žena. Jde tedy do hor a postaví si tam stan. Slunce zapadá a oni se ubírají ke spánku. Potom jako kdyby se po nich země slehla. Všichni zatím po nich pátrají úplně všude. Bylo vysláno několik výprav. Žádná však neuspěla. Až teprve 26. února našla jedna výprava zničené tábořiště , rozříznutý stan a mrtvá těla. některá těla neměla oči , nos a jazyk. Musel to být strašlivý pohled. Byli tam lebky členů výpravy. Když těla přivezli a chtěli je pohřbít. Otec jediné dívky ve výpravě chtěl tělo své dcery ještě chvíli vidět. Nepoznal by ji. Neměla jazyk a byla celá žlutá. Těla pohřbili a začalo vyšetřování. Výpravy se na to místo ještě vracely a vyšetřovali ho. Bylo několik podezření a několik teorií. Doktoři však dokázali , že takovou silou , kterou tu výpravu zabili by člověk nedokázal. Na oblečení byly také známky nějaké cizí síly a chemické látky , kterou žádný doktor ani chemik neznal. Začalo pátrání a vzniklo několik teorií tady máte ty nejznámější :

 

Počasí : výprava se utábořila u jedné hory , kde foukal strašně studený vítr. Teploty byly -25 až -30 stupňů Celsia. 6 z 9 členů výpravy pravděpodobně zemřelo na podchlazení.

Útok Mansijů : Mansijové byl domorodý kmen , co žil poblíž stanoviště výpravy. Jedna teorie říká , že Mansijové svou posvátnou horu chrání a zaútočí na každého , kdo se k hoře přiblíží. Mohli tedy zaútočit a zabít Djatlovovu výpravu. Jedna teorie však říká , že Mansijové jsou velice pohostinný kmen a na nikoho by nezaútočili.

UFO : Tato teorie je velice děsivá. Jeden z členů výpravy prý údajně zpozoroval létající talíř velikosti měsíce. Létající talíř prý zpozorovali i meteorologické stanice. Výprava však údajně zemřela v noci z 1. na 2. února a prý byl létající talíř zpozorován až 17. února. Na tělech však byly známky nějaké neznámé síly , kterou na planetě Zemi nikdo nestvořil.

Sněžný muž (Alma) : V okolí , kde se výprava pohybovala byl zpozorován sněžný muž jménem Alma. Ten prý mohl vniknout do stanu a zabít výpravu. 3 členové výpravy měli velmi silná zranění , která by mohl Alma udělat.

 

Bylo ještě moc teorií , které byste však nepochopili :

 

Útok skupiny lidí

Lavina

Vojenský test

Chemická či biologická zbraň

Infrazvuk

 

Na každou teorii se přikláněli lidé , ale také ji kritizovali. Bylo to těžké vyšetřování. Roku 2013 se přišlo na novou teorii infrazvuku. Záhada se však ještě nevyřešila. hoře pod kterou byla těla zabita se začalo říkat Hora mrtvých.