Kino Bobkového listu uvádí Star Wars 7 ( Síla se probouzí)

Ano , je to tady ! Konečně nový díl oblíbených fantasy filmů Star Wars. Myslím si , že o Star Wars jste určitě něco slyšeli. Tento film je však spíše pro kluky. Dívají se na to však i holky. Tady již máte příběh :

 

Star Wars 7 

Příběh začíná tím , že se Hanu Solo (z minulého dílu) narodí syn a Han ho chce vyučit jedim (čti džedájem) a nejlepší jadi čitel v okolí je samozřejmě Luke Skywalker. Hanův syn se tedy u Luka učí všechny pohyby se světelným mečem. Bohužel se však syn dá na zlou stranu a bojuje proti dobrým. Stane se i dokonce zlým velitelem (jako Dark Wader). Luke se cítí zahanbený tím , co z něho udělal a uteče. Nikdo neví kam utekl a ještě jedna nepříjemná zpráva. Robot R2D2 vypoví službu a vypne se. No a Hanův syn  (jménem Kylo Ren) útočí a ničí všechny tábory povstalců (dobrých). Jeho cíl ? Chce najít mapu k Lukovi Skywalkerovi a zabít ho. Kdyby zabil Luka , zabil by posledního jediho na v celém světě Star Wars. Jednou takhle zaútočí na jeden povstalecký tábor , kde se ne náhodou ocitl jeden pilot stíhačky x wing jménem Poe a proto rychle dá kousek mapy svému robotovi , který zdrhne. Poea bohužel zatknou a odvedou ke Kolu Renovi , který ho mučí , aby prozradil , kde je ta mapa. Poe však nic neřekne a takho Kylo Ren nechá na pokoji (připoutaný ke křeslu však pořád je). Naštěstí se v lodi takzvaného 1. řádu (zlých) nachází i jeden stormtrooper (voják 1. řádu) , kterému zemřel při bitvě jeden jeho známý a teď se chce přidat k dobrým. Vysvobodí proto Poea a oba dva běží ke stíhačce. Chvíli s ní mají problémy. Potom však jen tak tak vzlétnou a letí pryč. 1.řád je však chce zabít (logicky) a vyšle střelu , která zasáhne stíhačku a ta padá k nejbližší planetě. Když spadnou dolů , probere se ten stormtrooper (jménem Fin) a zjistí , že je na planetě plné písku. Hned začne hledat Poea. Stíhačka se však před ním propadne do písku a Poea i s ní (vážně ?). Fin proto zajde do nedalekého městečka , kde potká jednoho zajímavého robota s nějakou dívkou. Robot se na Fina podívá a vystraší se. Dívce řekne , že je to stormtrooper a ta ho málem zabije. Všechno zlé je však pro něco dobré.  No a tak jak se perou , přiletí nějaké stíhačky 1.řádu a začnou po nich střílet. Oba dva proto musí utéct a schovat se do stíhačky , která už hodně dlouho nevzlétla. Je to však Star Wars a tak stíhačka vzlétne , profesionálně se vyhne všem stíhačkám 1. řádu (ty se samozřejmě rozpadnou) a letí do vesmíru. K jejich velkému údivu jejich stíhačku pohltí nějaká pašerácká loď , ve které potkají ……. Hádejte koho ……….. Hana Sola (trochu staršího) a jeho mazlíčka a pomocníka chewbaccu ( čti čubaku). Ten se s nimi nakonec spřátelí a veliké dobrodružství a hledání mapy k Lukovi Skywalkerovi právě začíná !

 

Bobkový list hodnotí : 4 hvězdičky z 5 (líbilo se mi to , ale děj byl skoro stejný jako u všech Star Wars a ti hrdinové z minulých dílů byli starší)