Prokleté pařížské zrcadlo

Máte rádi zrcadla? A chodíte je rádi nakupovat? Jestli se mezi vámi tací najdou, mám pro ně jednu radu. Nikdy si nekupujte zrcadlo Louis Arpo 1743 pokud nechcete zemřít. Že je to ptákovina? Čti

„Nekupujte starožitné zrcadlo, které má na zadní straně rámu vyraženou značku Louis Arpo 1743. Nedotýkejte se ho, držte se od něj dál. Jde o velmi nebezpečný předmět. Zabil už 38 lidí!“ Toto napsali pařížské noviny roku 1997. Na policii někdo ukradl zrcadlo Louis Arpo 1743 a policie po něm pátrala. Je toho na tebe moc? Začneme tedy od začátku:

1. je rok 1743 a mistr Louis Arpo vyrábí nádherné dlouhé zrcadlo lemované zlatem. Je pro bohatší vrstvy a vypadá to, že byl o toto zrcadlo obrovský zájem.

2. první známou obětí tohoto zabíjejícího zrcadla byl bohatý bankéř Kirakos Gandzaketz. Zrcadlo si koupil v létě roku 1769 a hned v září téhož roku ho našli mrtvého v lese. Jeho tělo však nebylo nějak násilně poškozeno a leželo jenom několik metrů od kočáru, kterým jel navštívit svoji sestru. Už se začínáš bát?

3. další známou obětí zrcadla byla samotná královna Francie Marie Antoinetta. Říká se, že zrcadlo nenáviděla. Dokonce tam spatřila vlastní smrt!!! Dlouho se však děsit nemusela. Spolu se svým manželem Ludvíkem XVI. jí sťala hlavu gilotina při Francouzské revoluci.

4. Po smrti Marie Antoinetty zájem o zrcadlo klesl. I tak se však našli nějací „sebevrahové“, kteří si zrcadlo koupili a pak zemřeli asi po pár týdnech. Nejčastější příčinou smrti byly podivné nehody, krvácení do mozku a i různé srdeční příhody.

5. od roku 1910 radši bylo uschováváno v policejním skladu. Jak už však víš, roku 1997 ho ukradli zloději.

 

O autorovi Louisovi Arpovi je několik pověr. Někteří věří, že autor dal do zrcadla negativní energii, která přivolává různé duševní choroby a pro některé znamená smrt. Podle druhých si zrcadlo pamatuje všechny události, co se u něho staly. Něco jako kamera. Je to sice všechno přitažené za vlasy, ale vědci zatím na to neřekli nic jiného, než že se do zrcadel dávala dříve rtuť. Rtuť je samozřejmě jedovatá, její vdechnutí může být smrtelné. ALE!!! K rtuti bys musel čichat roky abys zemřel. Majitelé většinou umírali po pár týdnech. Třeba se na záhadu vraždícího zrcadla přijde. Doufám, že objevení pravdy nebude za sebou zanechávat tolik obětí. To se ještě uvidí. A co ty? Věříš spíše prostým lidem, nebo vědcům? A co podle tebe do toho zrcadla Louis Arpo všechno dal? Napiš nám dolů do komentářů. Budu moc rád 🙂1823593