světový hokejový šampionát v Praze a Ostravě vyhrála nakonec Kanada

Asi všichni už víte , že hokejový šampionát v Praze a Ostravě vyhrála Kanada. Naši Čeští hokejisté skončili na 4. místě. Více reportáží nám přináší Anna Mikrofonová :

 

Hokejový šampionát se Kanadě nevedl vůbec špatně. Neprohráli ani jeden zápas. Němce dokonce rozdrtili 10 : 0 a Bělorusy 9 : 1. S Českem se utkali dvakrát. Napřed nad ním vyhráli 6 : 3 a v semifinále nás porazili 2 : 0. Po souboji s Ruskem nakonec vyhráli 6 : 1 a slaví titul. Rusové však si s nimi podali ruce , ale když hrála Kanadská hymna , odešli do kabin a tohle se nedělá a asi je stihne trest.

 

A jak se dařilo našim Českým hokejistům ? Poví zase Anička :

 

Na prvním zápase proti Švédům Češi sice prohrávali 2 : 0 a potom 4 : 2 , ale po rychlém srovnání a krátkém vyhrávání to Švédové dotáhli až do prodloužení a na nájezdy nás nakonec porazili. Potom byl zápas proti Lotyšsku nad kterým jsme lehce vyhráli 4 : 2. A potom jsme hráli proti  Kanadě a ten jsme tedy prohráli 6 : 3. Následovali zápasy proti Německu , Rakousku , Švýcarsku a všechny jsme je vyhráli. Ve čtvrtfinále jsme po napínavé bitvě porazili a vyřadili Finy 5 : 3. V semifinále jsme však podlehli Kanadě 2 : 0. Mohlo to být však 2 : 1 a jejich brankář by si neudržel 100 procentní úspěšnost. Po střele a po dorážce Petra Koukala. Rozhodčí však posoudili postavení útočícího hráče v brankovišti (kolem brány je tak zvané brankoviště , které je označené takovým modrým okolo brány a když na to ten protihráč vjede a dá gol , tak ten gol nebude platit , protože se do brankoviště najíždět nesmí). Posuďte sami. Měl by ten gol platit , nebo ne.

Odpovědi mi pište do komentářů. Potom jsme hráli o bronz proti Americe , které jsme podlehli 3 : 0. Nejhorší  však je , že pro Jaromíra Jágra to je poslední světový šampionát a Tenhle světový šampionát hrál fakt dobře a byl vyhlášen nejlepším hráčem týmu.