Zřícenina hradu Zlenice

Včera se cestovatel Bobkového listu Honza Mapa rozhodl že by se vydal na výlet na zříceninu hradu Zlenice ve Středních Čechách. Tento hrad byl postaven na přelomu 13. a 14. století. Zbyla z něho jenom věž , ale i tak je tam hezká příroda na procházky. Více už poví Honza.

 

Hrad Zlenice 

Ahoj všichni. Včera v sobotu 21. 3. jsem se vydal na zříceninu hradu Zlenice. Našel jsem si ho na mapě. Když jsem přijel , zaparkoval jsem do bahna. Trochu jsem měl špinavé nohy , ale to se vypere (manželka bude zase doma zuřit.). Potom jsem šel cestou dokud jsem nepřišel do takové větší vesnice. Tam jsem chvíli bloudil , protože tam byly samé uličky a odbočky a nejsou tam ani značky že je tam slepá ulice. Po asi půl hodině bloudění (Byl jsem tam poprvé). Nakonec jsem našel cestičku která vedla mezi lesem a řekou. Příroda tam byla opravdu krásná. Došel jsem až k takovému odpočívadlu kde si když tak můžete dát pivo nebo malinovku. Jezdí tam hodně cyklistů. Hrad stojí na kopci hned za odpočívadlem. Vylezl jsem nahoru. K hradu ještě vede dřevěný most. Když jsem tam přišel , byl jsem trošku zklamaný. Tady máte jak ten hrad vypadá.

 

t7_21

 

Je to jenom věž. Na kopci jsem se najedl. Je tam i stůl , takže si můžete sednout. Ve stromě je však taková díra a v ní deska na které je archeolog jménem Tomáš Durdík který prováděl vykopávky tohoto hradu (nebo lépe zříceniny). Je tam taky krásný výhled do okolí. Dávejte si pozor aby jste nespadli. Je to tam hodně strmý. Potom jsem šel domů a dal jsem si u odpočívadla malinovku (já pivo nepiji od té doby co jsem se opil v hospodě a poblinkal v posteli. Ten flek už tam asi bude navždy). Potom jsem šel zase k autu a jel jsem domů. Doma jsem se koukal na hokej. Zlín zrovna vyhrál nad Brnem 5 : 0. Celý výlet se mi moc líbil.