staří Inkové

Inkové to byl národ žijící v dnešním Peru v Jižní Americe. První vládce Inků byl Manco Capac. Po jeho smrti potom vládli další Inčtí vládci. Ještě před naším letopočtem nebyli Inkové moc veliký kmen. Měli však neobvyklou bojovou metodu. Dělali to že do bitvy vždy nosili na nosítkách kameny a tvrdili že každý kámen je jeden zesnulí panovník a že jeho duch vletí na nepřátelé a zabije je. Potom akorát ty kameny vysypali a nepřátelé pelášili jako zajíci , aby utekli valícím se kamenům  (srabi jedni). Není divu že si Inkové podmanili skoro celé Peru. Měli také jednu bojovou písničku. Můžete ji použít při protestech.

 

Budeme pít čiču z vaší lebky,

z vašich zubů uděláme náhrdelník,

z vašich kostí vyrobíme flétny,

z vaší kůže zbude na buben.

 

Čiču byste ani z lebek nepřátel pít nemohli. Čiča bylo totiž pivo za Inků. Tak tedy máme bojování , ale co náboženství ?

 

Náboženství Inků 

Vědci věří na to že jsme vznikli z opic. Křesťané si myslí že bůh stvořil Adama a Evu jako první lidi. A Inkové věřili že první lidé vylezli z děr v zemi. Tak trochu jako červy. Inkové měli více bohů. Třeba boha Inti který byl bůh slunce a Mama -Kilya byla bohyně měsíce a manželka Intiho. Asi úplně nejmocnější bůh byl Viracocha který byl bůh a stvořitel země. Inkové taky svým bohům obětovali různé oběti. Většinou se jednalo o zvířata. Někdy při hladomorech obětovali i ženy a děti , které ještě půl roku před obětováním krmili takovou posvátnou kaší. Obětovalo se i když lidé chtěli déšť. Pro Inky taky byly posvátné lamy. Proto si nikdo na lamu nesedl.

 

A na závěr je tady rada pro holky.

 

Jak se udělat krásnější : recept starých Inků 

potřebujete : kbelík

přirození

jak na to : nastřádejte do kbelíku moč.

Nechte moč týden zrát.

Po týdnu namočte do kbelíku s močí obličej.

Až vám vlasy uschnou najděte nějakého krasavce a sbalte ho (možná budete trochu smrdět , ale to mu snad vadit nebude)

Je to tím že vám moč drží vlasy a vy si klidně můžete dělat culíky a copánky (tehdy neexistoval lak na vlasy)

 

Tak co ? Podařilo se vám přivábit nějakého kluka ?

 

https://youtu.be/C3C-3AKStno